




Epilacja laserowa
O laserze Vectus
Laser Vectus™ to najnowsza i najnowocześniejsza technologia przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia i przebarwień w obrębie skóry. System został opracowany przez naukowców Harvard University i posiada certyfikat FDA, który potwierdza skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegów wykonywanych przy użyciu lasera Vectus. W medycznym laserze diodowym Vectus™ wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową efektywność kliniczną , bezpieczeństwo, odczucia i komfort pacjenta.
Czytnik poziomu melaniny
Vectus™, jako jedyny laser na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. Urządzenie rozpoznaje indywidualne właściwości skóry i za pomocą WiFi przesyła je do systemu komputerowego w laserze. Dane te są analizowane i na ich podstawie dobierane są spersonalizowane, optymalne parametry zabiegu. Czujniki nieustannie kontrolują pracę urządzenia, a ewentualna korekta parametrów następuje na bieżąco w trakcie zabiegu. Dziki temu urządzenie przez cały czas utrzymuje poziom bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.
Bezbolesne usuwanie owłosienia
Zabieg usuwania owłosienia za pomocą lasera Vectus™ jest bezbolesny, co niewątpliwie wyróżnia go spośród innych dostępnych na rynku urządzeń tego typu. W trakcie zabiegu włoski nie są wyrywane, a niszczone poprzez wysoką temperaturę, jednak nie jest ona w ogóle odczuwalna! Jest to możliwe dzięki zastosowaniu szkła szafirowego na głowicy. Posiada ono właściwości chłodzące. Nowoczesne rozwiązanie o nazwie Advanced Contact Cooling pozwala na bieżąco dobrać odpowiednią moc chłodzenia do poziomu ciepła, które w danym momencie pacjent odczuwa. Działanie chłodzące odczuwane jest przed rozpoczęciem zabiegu, w jego trakcie oraz po jego zakończeniu. Warto zaznaczyć, że jest to zabieg nieinwazyjny i nie powoduje naruszenia ciągłości skóry.
Najwyższa skuteczność
Fotoepilacja laserowa Vectus™ cechuje się wysokim poziomem skuteczności, określanym na 95% w obrębie opracowywanej części ciała. Efekty są wyraźnie widoczne już po pierwszym zabiegu. Najczęściej wykonuje się od 4 do 6 zabiegów, w odstępach czasowych od 4 do 10 tygodni, z uwagi na różne fazy wzrostu włosa.
Szybkość działania
Vectus™, stosując wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, jest najszybciej pracującym laserem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać zabieg depilacji dużych obszarów w zaledwie kilka minut. Komfort pacjenta zapewnia bardzo szybkie tempo pracy lasera (dla przykładu redukcję owłosienia na plecach można wykonać w zaledwie 3 minuty!!!).
Trwałość efektów
Pytanie o trwałość efektów po zastosowanej serii zabiegów jest jednym z najbardziej nurtujących wśród osób, które zastanawiają się nad skorzystaniem z zabiegu trwałego usuwania owłosienia. Wyjątkowość lasera diodowego Vectus™ oparta jest na zapewnieniu trwałości efektów. Jeśli poddamy się wskazanej przez specjalistę ilości zabiegów mamy pewność, że całe zbędne owłosienie zostanie usunięte oraz że nie pojawi się ono ponownie. Należy podkreślić, że urządzenie zdecydowanie wykracza poza obszar rozwiązań, które mają charakter jedynie doraźny.
Pytania i odpowiedzi
Z jakiej partii ciała można usunąć owłosienie dzięki laserowi Vectus™?
Z każdej! Wszechstronność urządzenia pozwala na dobranie różnej wielkości głowicy i zmienianie jej w czasie trwania zabiegu, zależnie od miejsca, w którym będzie on przeprowadzany. Najczęściej wykonywane zabiegi u Pań to depilacja nóg, bikini, pachwin, pach, twarzy i wąsika. Pośród partii ciała, którym najpowszechniej poddają się mężczyźni to tors oraz pachy. Liczna grupa pozbywa się również nadmiaru owłosienia z pleców. Bieżące pomiary poziomu melaniny sprawiają, że możliwe staje się przeprowadzenie zabiegu już po upływie zaledwie dwóch tygodni od opalania, bądź zastosowania samoopalacza.
Czy są efekty uboczne?
Leser nie powoduje uszkodzenia skóry, przerwania tkanek itp. Jest dla niej całkowicie bezpieczny. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona lub miejscowo opuchnięta czy podrażniona. Odczyny te znikają w ciągu kilku godzin lub maksymalnie dni.
Jak się przygotować do zabiegu epilacji laserowej?
Na 4 tygodnie przed oraz 4 tygodnie po zabiegu laserowym należy unikać solarium oraz ekspozycji na słońce.
Na 3 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania następujących substancji:
-
Zioła detoksykujące, odchudzające, oczyszczające: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, pokrzywa, rumianek, melisa, mięta, kozłek lekarski, bergamotka, arcydzięgiel, lubczyk, kminek, biedrzeniec, aminek większy
-
Doustne ziołowe suplementy na skórę, włosy i paznokcie, np. skrzypovita
-
Leki:
-
antybiotyki (m.in. tetracykliny, azytromycyna, ciprofloksacyna, kotrymoksazol, nitrofurantoina, doksycyklina)
-
eki homeopatyczne, steroidowe
-
niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, nasercowe (amilorid, amiodaron, atenolol, bisoprolol, kaptopryl, diltiazem, enalapryl, enarenal)
-
niektóre leki przeciwcukrzycowe (np. tolbutamid, glipizyd, metformina)
-
sulfonamidy (syntetyczne leki chemioterapeutyczne)
-
tiazydowe środki moczopędne (hydrochlorotiazyd, bendroflumentiazyd, bemetizyd)
-
środki przeciwbólowe (ketonal, ibum, ibuprofen, polopiryna, aspiryna, pyralginum i inne; dozwolony jest paracetamol, apap)
-
niesteroidowe środki przeciwreumatyczne
-
niektóre środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne (terbinafina, ketokonazol, gryzeofulwina)
-
niektóre środki uspokajające i przeciwdepresyjne, a także przeciwwymiotne (np. fenotiazyny)
-
pochodne retinoidów zarówno te zawarte w lekach doustnych, jak i w maściach
-
leki przeciwpasożytnicze (chinina, chinidyna, chlorochina)
-
szczepionki (np. przeciwgrypowe)
4. Kosmetyki- kremy z kwasami i substancjami ziołowymi (np. krem z nagietkiem, maści sterydowe, maści antybiotykowe, kwasy AHA i BHA, kwas retinowy i jego pochodne)
Zabieg laserowy można wykonać po 6 miesiącach od zakończenia terapii z zastosowaniem: roaccutanu, accutanu, tretinoiny, izotretinoiny.
Na 24 godziny przed zabiegiem laserowym zabronione jest spożywanie alkoholu oraz używanie kosmetyków, toników na bazie alkoholu.
W przypadku zabiegu epilacji, na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać usuwania włosów woskiem, pastą cukrową lub pincetą; można tylko golić włosy maszynką.
Na 24 godziny przed zabiegiem epilacji należy zgolić włosy maszynką na obszarze zabiegowym.
Należy bezwzględnie poinformować laseroterapeutę o wszystkich przyjmowanych lekach, ziołach i suplementach diety.
Jakie są przeciwskazania do wykonania fotoepilacji?
Przeciwskazaniami do wykonania trwałego usunięcia zbędnego owłosienia laserem są:
-
ciąża i karmienie piersią
-
skóra opalona naturalnie, w solarium bądź w wyniku stosowania preparatów brązujących lub samoopalających
-
wyrywanie włosów za pomocą pensety, wosku czy depilatora (należy zaprzestać 4-8 tygodni przed zabiegiem)
-
terapia retinoidami
-
stosowanie leków i ziół światłouczulających, jak również antybiotyków
-
stosowanie preparatów i kosmetyków o działaniu uwrażliwiającym na Słońce
-
w przypadku zabiegu depilacji laserowej pach, nie wolno stosować preparatów typu Etiaxil, Antidral
-
podrażnienia, choroby oraz stany zapalne skóry
-
fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
-
infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka)
-
choroby przewlekłe takie jak: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska, choroby nowotworowe, padaczka
-
rozrusznik serca
-
skłonność do przebarwień i bliznowców
-
stwierdzona wcześniej podatność na przebarwienia skóry
-
reticularis (marmurkowa skóra)
-
nadwrażliwość na słońce
-
tatuaż w miejscu zabiegu
O czym należy pamiętać po zabiegach?
Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50!
Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki, które ustępują po kilku godzinach.
Skórę należy traktować delikatnie. 2-3 dni po zabiegu myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą. Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach).
Można stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Termcool,
Skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób.
Preparaty o działaniu złuszczającym można wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.
Nie wolno stosować: leków uczulających na Słońce, dziurawca, nagietka, kosmetyków i leków złuszczających – min. do 2 tygodni po zabiegu, kremów z witaminą A, C ani z kwasami w trakcie trwania całej kuracji.
Ponadto nie wolno wyrywać włosów woskiem ani pęsetą między zabiegami oraz korzystać z basenów i saun przez 3-5 dni po zabiegu ze względu na ryzyko podrażnienia skóry.
Czy Vectus™ jest naprawdę „naj”?
Jest to najbardziej zaawansowana technologicznie i najnowocześniejsza aparatura na rynku. Obecnie uważa się go za najlepsze rozwiązanie na świecie, m.in. dlatego uzyskał pozytywną rekomendację Amerykańskiej Agencji do Spraw Żywienia i Leków (FDA).
Jeśli zależy Ci na trwałym, szybkim i niebolesnym pozbyciu się nadmiaru owłosienia – zapraszamy na zabiegi fotoepilacji laserem Vectus™!
Umów się na wizytę tel. 667 930 826